Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

11 stycznia obchodzimy Dzień Wegetarian

10 stycznia 2020


Jak podają eksperci wegetarianizm stałe się jednym z wiodących trendów w minionym, 2019 roku. W Polsce coraz więcej osób deklaruje stosowanie tego typu diety, a dokładniej takiego stylu życia. Jak podaje Wikipedia, wegetarianizm to świadome i celowe wyłączanie z diety mięsa, w tym ryb i owoców morza. Może również wiązać się z unikaniem innych produktów pochodzenia zwierzęcego, w szczególności pochodzących z uboju, takich jak smalec lub żelatyna.


Z roku na rok liczba konsumentów, którzy świadomie przechodzą na dietę roślinną znacznie wzrasta. Co więcej, jednocześnie rośnie też liczba osób, które coraz chętniej włączają do swojej diety dania roślinne i eksperymentują z zamiennikami np. produktów mlecznych czy mięsnych, mimo tego, iż ich sposób odżywiania jest bardziej "tradycyjny". Według Portalu Spożywczego jest to między innymi efektem większego zapotrzebowania na produkty oferujące zróżnicowane profile odżywcze i smakowe.


W długim zestawieniu specjałów nagrodzonych w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” znaleźć można szereg produktów, które doskonale sprawdzą się w diecie wegetariańskim. Aby zapoznać się z listą zapraszamy do zakładki „Produkty z Dp”.


.