Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

25 sierpnia świętujemy Dzień Polskiej Żywności

9 lipca 2019


Już teraz warto zaznaczyć w kalendarzu datę 25 sierpnia, wtedy bowiem przypada Dzień polskiej żywności. Nietypowe święto, którego inicjatorami są organizatorzy Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”, będziemy obchodzić już po raz siódmy. To świetna okazja, aby przypomnieć jak bogatym kulinarnym dziedzictwem dysponujemy. 

- Na „święto” można patrzeć z pewnym przymrużeniem oka, nie zmienia to jednak faktu, że w ciągu tych kilku lat spotkało się z bardzo pozytywnymi reakcjami ze strony mediów, producentów, restauracji, hoteli, sklepów i samych konsumentów. Dla niektórych z nich to podróż w czasie do smaków dzieciństwa, dla innych - okazja, by eksperymentować z klasyką. W poprzednich latach restauracje przygotowywały specjalne menu, media zachęcały do rozmowy o tradycyjnych daniach, a producenci organizowali konkursy, plebiscyty i degustacje. Dzień polskiej żywności to dobra okazja, by poszukać nowych kulinarnych inspiracji, sięgnąć po produkt, którego jeszcze w kuchni nie stosowaliśmy lub podjąć wyzwanie i zmierzyć się z konkretnym przepisem kulinarnym na polskie danie. Możliwości jest bardzo wiele, bo w sierpniu mamy do dyspozycji gamę świeżych owoców i warzyw, a na horyzoncie są już dożynki, czyli święta zbiorów, które też są okazją, by docenić pracę rolników – informuje Marek Bielski, twórca programu „Doceń polskie”.