Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Producenci żywności potwierdzili wysoką jakość produktów

6 listopada 2019


- To już ostatnia w tym roku certyfikacja żywności a polscy producenci nadal nas zaskakują. Wyroby prezentują wysoką jakości, często tworzone są metodami rzemieślniczymi z dbałością o najmniejszy szczegół. Naprawdę nie mamy się czego wstydzić - mówi Mirek Drewniak, przewodniczący Loży Ekspertów Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. W trakcie minionej, 34. certyfikacji żywności jury oceniło aż 153 produkty.

Niezwykłe poruszenie wśród członków Loży Ekspertów z pewnością wzbudziła kwestia związana z ekologią. - Producenci już coraz śmielej starają się tworzyć opakowania przyjazne naszemu środowisku. Myślę, że z biegiem czasu ta świadomość będzie rosnąć - tłumaczy M. Drewniak. Ze zdaniem przewodniczącego Loży Ekspertów zgadza się także jej członkini, Celina Nierodkiewicz. - Z certyfikacji na certyfikację mamy do czynienia z coraz wyższym poziomem specjałów. Bardzo dobra czekolada, pieczywo wspaniałej jakości, przeróżne makarony czy też mięsa! Jest się czym chwalić a polscy producenci tworzą z pasją i dbałością o swojego konsumenta. Coraz częściej obserwujemy też specjały przystosowane dla osób z konkretnymi nietolerancjami - informuje Celina Nierodkiewicz.

Pełna fotorelacja znajduje się tutaj: link