Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

5 powodów dla których nie warto zapominać o śniadaniach

23 września 2019


To najważniejszy posiłek w ciągu dnia, daje nam energię i siłę potrzebną do efektywnego funkcjonowanie zarówno rano, jak i po południu. Śniadanie - bo o nim mowa – sprzyja dobrej pracy mózgu, poprawia samopoczucie a także wspomaga odchudzanie. Oto 5 powodów dla których nie warto o nim zapominać!

O doskonałych właściwościach spożywania śniadań wiedzą niemal wszyscy. Rano nasz układ pokarmowy jest najsilniejszy i to właśnie wtedy jest zdolny do wyekstrahowania najbardziej wartościowych składników ze zjadanych dań. Szczególnie teraz, w okresie jesiennym warto postawić na ciepłe dania takie jak m.in. jajecznica, tosty, czy owsianka. Do tego ciepły napój: kawa bądź herbata z cynamonem, imbirem lub cytryną. Warto pamiętać, że jeżeli odpowiednio odżywimy nasz organizm oraz go rozgrzejemy, z łatwością odeprzemy ataki wirusów i bakterii.

Dlatego tak istotne jest, by nie zapominać o tym pożywnym posiłku każdego dnia. Aby przekonać tych najbardziej opornych, warto zapoznać się z kilkoma ważnymi powodami, dla których nie należy rezygnować z pierwszego posiłku po przebudzeniu!

Aby zapoznać się z całym materiałem prasowy zapraszamy do odwiedzenia Centrum Prasowego: link