Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Certyfikacja produktów spożywczych po raz 32!

7 maja 2019


PKN ORLEN, Kaufland, Kruszwica to tylko namiastka firm, które już zgłosiły swój udział w 32. certyfikacji żywności. Co więcej, w gronie kandydatów znaczna ich liczba to przedsiębiorstwa, które ubiegają się o przedłużenie licencji. Już teraz należy przypomnieć, że znaki jakości przyznawane są na 2 lata. - W przypadku, gdy wyniki atestacji są pozytywne, czyli produkt otrzyma wymaganą regulaminem liczbę punktów za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny, firma zyskuje możliwość promowania wyrobu godłem jakości produktu „Doceń polskie”. Należy pamiętać, że aby zdobyć certyfikat należy uzyskać minimum 7,5 pkt., a tytuł TOP PRODUKT przyznawany jest tylko wyrobom z maksymalnymi ocenami, czyli samymi „10”. Artykuły spożywcze poddawane są ocenie doświadczonych specjalistów z branży spożywczej – tłumaczy Karolina Szlapańska, organizatorka Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.


Nabiał, pieczywo, mięsa (w tym dziczyzna), ryby, słodycze, napoje, alkohole, lody wegańskie, bezglutenowe pieczywo, warzywa, owoce, regionalne specjały, przetwory, czy wyroby marki własnej – to produkty polskich producentów żywności, które wyróżnione zostały w trakcie 31. certyfikacji żywności. Kolejny, 32. audyt programu „Doceń polskie” odbędzie się już 15 maja w Sosnowcu. Na rodzimych wytwórców, których specjały wykażą najwyższą jakość, czeka szeroki wachlarz narzędzi promocyjnych. Certyfikat jakości, teksty na blogu, konsultacje ze specjalistą CZZ, e-book z przepisami – to tylko niektóre z nich. Zapisy trwają!


Pełna zapowiedź XXXII certyfikacji żywności znajduje się tutaj: link