Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Czwarty z tegorocznych audytów odbędzie się 25 października

1 sierpnia 2017


Dnia 25 października 2017 roku w Sosnowcu (a ściślej – Hotelu Centrum Sosnowiec) odbędzie się kolejna certyfikacja żywności organizowana w ramach programu „Doceń polskie”.


To będzie czwarty w tym roku, a zarazem XXVI audyt w historii przedsięwzięcia propagującego rodzimą żywność. Wszystkie certyfikacje odbywają się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Już teraz zapraszamy producentów żywności do zgłaszania swoich propozycji. Laureatom XVII oraz XVII atestacji przypominamy, że wkrótce po październikowym audycie przyznane im godła jakości stracą ważność (od wspomnianych atestacji miną 2 lata).
Październikowy audyt to ostatnia w tym roku możliwość zdobycia godła „Doceń polskie”. To ważne również w kontekście promowania żywności w okresie bożonarodzeniowych zakupów. Konsumenci coraz częściej zwracają uwagę na „polskość” produktów spożywczych, które trafiają do ich koszyków, a w rezultacie - na stoły.


Warto odnotować, że udział w certyfikacji jest bezpłatny i niezobowiązujący. Loża Ekspertów (komisja decydująca o przyznaniu znaków jakości „Doceń polskie”) ocenia smak i wygląd produktu, a także stosunek ich ceny do jakości. Każdy artykuł jest oceniany z osobna.
Do atestacji można zgłaszać dowolną liczbę różnorodnych wyrobów spożywcze, także produkty marki własnej. Suplementy diety podlegają odrębnemu audytowi, więcej informacji na ten temat można uzyskać tutaj. Warunkiem udziału w programie jest tzw. polski akcent żywności, który wyraża jej związek z naszym krajem.


Laureaci programu „Doceń polskie” otrzymują pakiet narzędzi wspierających ich działania marketingowe. Od poprzedniej, jubileuszowej atestacji, zestaw ten został rozbudowany o profesjonalne zdjęcia produktów (tzw. „packshoty”) oraz konsultacje z Centrum Znakowania Żywności (CentrumZZ.pl). To kolejne korzyści związane z otrzymaniem znaku jakości, tych serdecznie zapraszamy zatem do udziału w audycie!


Pierwszym krokiem do zdobycia godła jakości jest wypełnienie formularza dostępnego na stronie www.DocenPolskie.pl, w zakładce „Program”.
Informacje na temat dotychczasowych atestacji są natomiast zawarte w zakładce „Certyfikacje”.