Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy w winnicy Dom Jantoń laureata godła promocyjnego „Doceń polskie”

21 lipca 2022


W miniony weekend 15-16 lipca przebywali w Pabianicach Prezydent Aleksander Kwaśniewski i Pierwsza Dama Jolanta Kwaśniewska. W programie wizyty Pary Prezydenckiej oprócz spotkania z mieszkańcami i udziału w obiedzie charytatywnym w Afloparku znalazło się także w sobotnie przedpołudnie miejsce na wizytę w winnicy Dom Jantoń w Wymysłowie Francuskim.

Państwo Kwaśniewscy odwiedzili tu ok. 2 h winnicę gdzie właściciele Agnieszka i Jacek Jantoniowie zapoznali ich z pracami pielęgnacyjnymi, wykonywanymi głównie ręcznie, następnie winiarnię gdzie uzyskali informacje na temat procesu produkcji win musujących szampańską metodą drugiej fermentacji w butelkach, niezwykle czasochłonną i pracochłonną. Podczas degustacji goście bardzo dobrze ocenili wina Dom Jantoń, które jak stwierdzili znali i cenili już wcześniej.

Para Prezydencka odbyła ponadto krótką przejażdżkę powozem po całej posiadłości i zwiedziła prywatną kolekcję zabytkowych powozów konnych stworzoną przez właścicieli.

Na zakończenie Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy podpisali 12 butelek win Dom Jantoń, które były przeznaczone na licytację podczas obiadu charytatywnego w Afloparku, z którego dochód zostanie w całości przekazany na pomoc walczącym w Ukrainie.