Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Mieszanka studencka na trzy sposoby

11 maja 2017


Jeśli uważasz, że Mieszanka studencka jest wyłącznie przekąską, ten tekst wyprowadzi Cię z błędu. Sprawdź jakie zastosowanie kulinarne mają popularne bakalie. Nie tylko upieczesz z nimi ciasto, ale także przyrządzisz przystawkę i sałatkę śniadaniową. Szybko, lekko i zdrowo! Inspiracji kulinarnych dostarcza firma LARO, laureat programu „Doceń polskie”.Mieszanka studencka (popularne połączenie owoców i orzechów) to jedna z propozycji P.P.H.U. LARO Irena Kosoń. Producent z Kamieńca Ząbkowickiego (woj. dolnośląskie) proponuje konsumentom orzechy i ziarna w karmelu, a także orzechy i owoce w czekoladzie.
Firma posiada największy na naszym rynku asortyment prażonych bakalii w karmelu.


LARO to laureat Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Znaki jakości i tytuły TOP PRODUKT zdobyły dwie propozycje dolnośląskiego przedsiębiorstwa: Mieszanka studencka i Orzeszki ziemne prażone w karmelu. Oznacza to, że otrzymały maksymalne noty za ocenianą kategorię, tj. smak, wygląd i stosunek jakości do ceny.


Firma LARO dostarcza nie tylko bakalii, ale także inspiruje kulinarnie! Zapraszamy do zapoznania się z przepisami na przystawkę, sałatkę i ciasto. Składnikiem każdego z nich jest Mieszanka studencka.

 

I. Szybka i zdrowa sałatka śniadaniowa
Składniki:
- garść świeżej roszponki
- garść kukurydzy
- ok. 70 g sera Feta
- łyżka stołowa kaparów
- garść zielonych oliwek
- garść Mieszanki studenckiej LARO (TOP PRODUKT programu „Doceń polskie”)
- łyżka jogurtu naturalnego
- łyżeczka musztardy

 

Przygotowanie:
W miseczce umieszczamy umytą roszponkę, następnie dodajemy fetę i oliwki. Jogurt mieszamy z musztardą i polewamy sałatkę. Następnie dodajemy resztę składników. Mieszamy całość.


 

 

 

 

 

II. Przystawka orzechowa
Składniki (na porcję dla 3 osób):
- kępki świeżej roszponki
- 3 łyżki stołowe kukurydzy
- około 50 g sera Feta
- łyżka stołowa kaparów
- 6 dużych zielonych oliwek
- 3 czubate łyżki Mieszanki studenckiej LARO (nagrodzonej znakiem jakości „Doceń polskie” i tytułem TOP PRODUKT)


Przygotowanie:
Fetę i oliwki kroimy w drobną kostkę. W małych słoiczkach (lub szklankach „literatkach”) układamy warstwami składniki: kukurydzę, ser, Mieszankę studencką LARO, kapary i oliwki. Na samej górze układamy kępki roszponki.


 

 

 

III. Keks Laruś
Składniki:
- 1 i 1/2 szklanki mąki pszennej
- 5 jaj
- 1 szklanka cukru
- 3/4 kostki margaryny
- 200 g Mieszanki studenckiej LARO (wyróżnionej znakiem jakości i tytułem TOP PRODUKT)
- 100 g odsączonych z syropu owoców (gruszki, śliwki, melon, jabłka, skórka pomarańczowa)
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia


Przygotowanie:
Jajka i cukier łączymy, a następnie ubijamy na parze. Margarynę ucieramy. Do ubitej masy jajeczno-cukrowej dodajemy napowietrzoną margarynę. Do przesianej mąki pszennej dodajemy proszek do pieczenia, Mieszankę studencką LARO oraz odsączone owoce z syropu. Składniki mieszanki obtaczamy w mące, następnie delikatnie mieszamy z masą biszkoptowo-tłuszczową.
Tak powstałe ciasto wylewamy do foremek aluminiowych i pieczemy w temperaturze 180-190 st. C, przez około 80 min. Ciasto najlepiej naciąć wzdłuż (pośrodku formy); zapobiegnie to nadmiernemu pękaniu. Do dekoracji możemy użyć cukru pudru i owoców kandyzowanych.