Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Polski Kongres Rolnictwa: 22 października spotkanie w Białymstoku

21 października 2014


22 października w Białymstoku będzie miała miejsce już piąta konferencja organizowana w ramach Polskiego Kongresu Rolnictwa. Partnerem merytorycznym cyklu debat przedstawicieli branży rolno-spożywczej jest program „Doceń polskie”.


Polski Kongres Rolnictwa to wydarzenie cykliczne, składające się z dziesięciu konferencji, organizowanych w różnych częściach naszego kraju. Za nami cztery spotkania: w Gniewinie (woj. pomorskie), Warszawie, Poznaniu i w Ślęży (woj. dolnośląskie). 22 października odbędzie się kolejne spotkanie, tym razem organizowane w Białymstoku. Jego uczestnicy dyskutować będą o najbardziej aktualnych problemach związanych z rolnictwem na Podlasiu. Ramowy program spotkania jest dostępny na stronie internetowej organizatora, pod adresem www.kongresrolnictwa.pl/program.


W konferencjach biorą udział rolnicy, reprezentanci branży rolno-spożywczej, przedstawiciele organizacji i instytucji branżowych oraz władze samorządowe.


Honorowy patronat nad piątą konferencją w ramach Polskiego Kongresu Rolnictwa sprawują: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, Prezes Agencji Rynku Rolnego Radosław Szatkowski, Wojewoda Podlaski Maciej Żywno oraz Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski.


Jednym z partnerów merytorycznych kongresu jest Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”, którego celem jest promowanie polskich produktów spożywczych wysokiej jakości oraz ich producentów. Godłem „Doceń polskie” nagradzane są wyłącznie artykuły żywnościowe  posiadające tzw. polski akcent, jednocześnie wyróżniające się doskonałym smakiem i wyglądem, a także ceną odpowiadającą jakości. Certyfikat nadawany jest na podstawie ocen przyznawanych przez jurorów programu, zasiadających w Loży Ekspertów.