Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Sękacz MARK – zdobywcą Godła „Doceń polskie”

7 listopada 2011


Loża Ekspertów podczas III Certyfikacji Programu promocyjnego „Doceń polskie” uhonorowała Godłem „Doceń polskie” Sękacz zgłoszony do oceny przez firmę MARK z Giżycka.Loża Ekspertów podczas III Certyfikacji Programu promocyjnego „Doceń polskie” uhonorowała Godłem „Doceń polskie” Sękacz zgłoszony do oceny przez firmę MARK z Giżycka.

Legenda głosi, że pierwszy sękacz został podany na dworze w Berżnikach koło Sejn, Królowej Bonie, która zachwyciła się tym wyjątkowo smacznym i efektownym ciastem z sękami, które odtąd często zdobiło królewski stół na Wawelu. W przedwojennej Polsce pojawienie się w witrynach stołecznych cukierni ustrojonego cukrowymi kwiatkami sękacza było nieomylnym zwiastunem zbliżającej się Wielkanocy. Dzisiaj, w dobie globalizacji, firma Mark pragnie podtrzymać ludową tradycję i daje klientom możliwość delektowania się smakołykiem Królowej Bony.

pobierz artykuł