Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Smaczny upominek, w sam raz na Mikołajki

2 grudnia 2013


Nietuzinkowe, gustownie zapakowane co nieco to świetny pomysł na podarunek dla znajomych. Taki niezobowiązujący prezent można kupić bezpośrednio od polskich producentów, zamawiając go przez internet. Będzie pysznie!

Bez względu na kulturę i religię, dzielenie się jedzeniem ma wymiar symboliczny. Łamanie się chlebem z potrzebującymi to coś więcej niż akt dobrej woli, który ma zaspokoić czyjś głód.
Produkty spożywcze to także doskonały pomysł na prezent. Idąc w odwiedziny często zabieramy ze sobą butelkę wina lub czekoladki, które wręczamy gospodarzom. Estetycznie zapakowane wyroby wysokiej jakości to również smaczna propozycja na mikołajkowy prezent dla znajomych.

Ciasto z historią


Sękacz jest ciastem pieczonym na obracającym się rożnie nad otwartym ogniem. Jedna z legend głosi, iż pierwszy sękacz został podany na dworze królowej Bony. Od tego czasu ciasto z sękami bardzo często gościło na królewskim stole na Wawelu. Współcześnie sękacz podawany jest z okazji ważnych świąt lub uroczystości, takich jak Wielkanoc, czy wesele.

Dzięki internetowi regionalny produkt dostępny jest dla wszystkich. Można zamówić go online na stronie producenta - firmy MARK. Sękacz Mazurski tej firmy to wyjątkowy prezent dla smakoszy ceniących tradycję. Jakość tego wyrobu potwierdzona jest m.in. znakiem Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.

Słodycz prosto z ula


Naturalny, kupowany wprost z pasieki miód to prezent na każdą okazję. To symbol słodyczy i dobrobytu (mówi się wszak o dostatnich krainach płynących mlekiem i miodem). Nie bez znaczenia są także zdrowotne właściwości miodu. Produkty pracy pszczół mają szerokie zastosowanie, o czym można przekonać się za sprawą sklepu Oryginalneprezenty.pl. Za jego pośrednictwem można nabyć bowiem zarówno m.in. miody, jak i słodycze miodowe, miody pitne, a także suplementy diety i gotowe zestawy upominkowe.

Miody dostępne w sklepie pochodzą z Gospodarstwa Pasiecznego Łysoń – laureata programu „Doceń polskie”. Godło programu zdobyły cztery miody (wielokwiatowy, lipowy, spadziowy oraz  rzepakowy) z oferty tej rodzimej pasieki mającej długoletnie doświadczenie w branży pszczelarskiej.

Czekoladowe pyszności


Amatorom czekolady nigdy dosyć tego smakołyku. Jeśli dla kogoś „zwykła” tabliczka jest zbyt banalna, powinien odwiedzić stronę twojaczekoladka.pl. Portal i sklep internetowy zielonogórskiej czekoladziarni oferuje szeroki wybór słodkości – od lizaków, poprzez praliny i tabliczki, na czekoladowych smsach kończąc. Przed świętami asortyment wzbogacono m.in. o czekoladowe bałwanki, okazjonalne tabliczki z życzeniami oraz smakowite zawieszki na choinkę.

Z myślą o dorosłych fanach kakaowych przysmaków przygotowano m.in. Likier czekoladowy z czekolady deserowej 53%. Najlepszą rekomendacją dla tego wyrobu jest przyznany mu przez ekspertów programu „Doceń polskie” tytuł TOP PRODUKT.

Smaki zamknięte w słoiczku


Jak w środku zimy przywołać smaki lata? Sięgając po przetwory! Syropy do herbaty, tradycyjne konfitury, chrzany z dodatkami i inne smakołyki można kupić w sklepie on-line firmy ETERNO. Wyroby tej marki powstają wyłącznie z naturalnych składników, przy użyciu tradycyjnych metod i wg receptur obecnych w rodzinie właścicieli od lat.

To właśnie firma ETERNO jako pierwsza wprowadziła na rynek Cytrynki z rumem (TOP PRODUKT programu „Doceń polskie”) i tworzy je wg autorskiego przepisu. Ten powstający bez dodatku wody i konserwantów przysmak można dodać do herbaty, lemoniady, czy deserów. Wszystkie wyroby ETERNO są dekoracyjne zapakowane, firma oferuje także gotowe zestawy prezentowe.

Wymienieni producenci są zdobywcami certyfikatów Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Godło „Doceń polskie” oznacza, że nagrodzony nim produkt został sprawdzony przez Lożę Ekspertów. Pięcioosobowe grono profesjonalistów ocenia wszystkie wyroby starające się o wyróżnienie. Każdy produkt otrzymuje noty za smak i wygląd oraz za stosunek jakości artykułu do jego ceny. Tylko uzyskanie wysokich ocen pozwala otrzymać ów prestiżowy certyfikat.
Znak „Doceń polskie” potwierdza wysoką jakość i pochodzenie produktu.