Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Trwają przygotowania do certyfikacji żywności programu „Doceń polskie”

25 września 2019


Polscy konsumenci coraz częściej i w pełni świadomie wybierają produkty wyłącznie polskiego pochodzenia. Instytut Open Research raportował w 2016 roku, że dla sześciu na dziesięciu odbiorców rodzime pochodzenie marki stanowi zachętę do skorzystania z oferty firmy. Rok później zaś aż siedmiu na dziesięciu obywateli Polski zaznaczyło, iż bardziej skłania się ku wyrobom polskiego pochodzenia niż zagranicznego.

Smak, wygląd i stosunek ceny do jakości. Już od 2011 roku Loża Ekspertów programu „Doceń polskie” w ten sposób ocenia specjały należące do asortymentu polskich producentów żywności. Ostatnia tegoroczna certyfikacja odbędzie się 30 października. Tego dnia jury programu pozna walory żywności, która jak sami wspominają, z roku na rok prezentuje coraz wyższy poziom. Atestacje programu „Doceń polskie” odbywają się pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Już teraz zgłoś swój udział w XXXIV certyfikacji żywności.

Pełny artykuł znajduje się w Naszym Centrum Prasowym: link