Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Wieprzowina czarno na białym

6 grudnia 2019


Niedocenione mięso, uważane często za mięso trzeciej kategorii, które przeciętny konsument odbiera za średniej jakości produkt, który dodatkowo jest tłusty. Mowa o wieprzowinie, która finalnie mimo wielu zastrzeżeń, jest częstą pozycją w daniach serwowanych na polskich stołach. Tradycyjny obiad ze schabowym w dalszym ciągu zaskarbia sobie serca rodzimych konsumentów, ale także tych z różnych stron świata. Wysokiej klasy wieprzowina to źródło pełnowartościowych protein oraz dobrego smaku.


Na początek warto rozwiązać jeden z powszechniejszych mitów, które od lat krążą po orbicie menu serwowanego na stołach odbiorców. Otóż, czy wieprzowina naprawdę jest aż tak tłusta? Nie, takie stwierdzenie jest przede wszystkim niesprawiedliwe. Warto wspomnieć, że w ciągu ostatnich dwudziestu lat znacznie uległy zmianie zasady hodowli. - Mięso to zostało odchudzone. Co więcej, krzyżówki konkretnych ras, ścisłe przestrzeganie zasad żywienia oraz genetyczny dobór zwierząt sprawiły, że dziś nie musimy już rezygnować z wieprzowiny. Warto sięgać szczególnie po te najmniej kaloryczne części, czyli schab, polędwicę i szynkę. Jeżeli jednak dbamy do linię z pewnością powinniśmy zrezygnować z podrobów oraz boczku. Kolejna sprawa to przyrządzanie wspomnianego mięsa. Smażenie kotleta w panierce i na głębokim tłuszczu to opcja, która z pewnością nie jest zdrowym rozwiązaniem – tłumaczy Stanisław Dziewoński, właściciel Przetwórni Mięsa Stanisław Dziewoński z siedzibą w Skawinie.


Zapraszamy do zapoznania się z materiałem prasowym w Naszym Centrum Prasowym: link