Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Wyjątkowy smak Miodu Fasolowego 

17 lipca 2023


Miód Fasolowy jest nie tylko wyjątkowym, regionalnym produktem tradycyjnym, stanowi  także niezwykłą wizytówkę Pasieki Ulik oraz smakowitą turystyczną atrakcję Roztocza Zachodniego, a konkretnie Szczebrzeszyńskiego Parku Krajobrazowego. Charakteryzuje się słomkowożółtą barwą, intensywnym zapachem kwiatu fasoli oraz mało słodkim, lekko kwaskowatym smakiem. Warto wiedzieć, że Miód fasolowy wzmacnia układ odpornościowy, wspomaga pracę serca, ułatwia leczenie grypy i przeziębień, łagodzi schorzenia żołądkowo-jelitowe, przyśpiesza odnawianie drobnoustrojów niezbędnych do prawidłowego trawienia. Zawiera ponadto naturalne enzymy, które mają pozytywny wpływ na przemianę materii.

Miód Fasolowy produkowany jest w Pasiece Ulik od ponad trzydziestu lat i nieprzerwanie cieszy się ogromnym powodzeniem u smakoszy. Od 2005 produkt ten znajduje się na Krajowej Liście Produktów Tradycyjnych.

Miód Fasolowy z Roztocza weźmie udział w 47. Certyfikacji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Podczas atestacji eksperci ocenią jego smak, wygląd oraz stosunek ceny do jakości. Produkt ten ubiega się o odnowienie licencji „Doceń polskie”.

Więcej informacji na temat Gospodarstwa Pasiecznego Ulik znaleźć można na stronie internetowej http://ulikroztocze.pl, Gospodarstwo prowadzi sprzedaż bezpośrednią i wysyłkową.