Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Znamy datę XXII audytu żywności

17 sierpnia 2016


Kolejny audyt odbędzie się 27 października br. w hotelu Centrum Sosnowiec.

To będzie czwarta w tym roku, a zarazem dwudziesta druga w historii programu „Doceń polskie” certyfikacja żywności. Wydarzenie odbędzie się 27 października br. w Sosnowcu, a dokładnie – w hotelu Centrum Sosnowiec.
Producenci artykułów spożywczych już mogą zgłaszać swoje wyroby do oceny. Formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej www.docenpolskie.pl, w zakładce „Program. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z organizatorami przedsięwzięcia!


Podczas dotychczasowych atestacji, certyfikaty „Doceń polskie” otrzymały wyroby różnego typu, specjały firm z całego kraju. Wszystkie je można poznać odwiedzając zakładkę „Produkty z DP”. Marki nagrodzonych produktów są widoczne na blogu, po prawej stronie. Promowanie wyrobów z certyfikatem nie ogranicza się do publikowania informacji na blogu. Korzyści z przystąpienia do programu jest znacznie więcej! Informacje na ich temat są dostępne np. w lipcowym numerze kwartalnika Doceń Dobre Wiadomości. Tam znajdziemy m.in. opinie przedstawicieli nagrodzonych firm.


(…) Programy rodzaju „Doceń polskie” poprzez to, że jako kryterium oceny przyjmują jakość, smak, oryginalność wyrobu, ułatwiają klientowi dokonanie właściwych wyborów, kształtują w znacznym stopniu jego świadomość w zakresie zdrowego żywienia. Dla producenta z kolei to poważna satysfakcja, a także duże wsparcie w działaniach biznesowych – podkreśla Ryszard Susoł, Dyrektor Handlowy ZM NETTER.


(…) MLEKOVITA to marka doskonale znana nie tylko w Polsce, ale i za granicą: posiadając szerokie możliwości eksportowe, dynamicznie się rozwija i aktualnie posiada uprawnienia eksportowe do 144 krajów na wszystkich kontynentach (28 państw Unii Europejskiej i 116 poza UE). Grupa co roku zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia. Każdy z tych sukcesów potwierdza dobrze obraną drogę rozwoju i mobilizuje do dalszej pracy. Wśród nagród bardzo ważne są dla nas te podkreślające zarazem wysoką jakość produktów, jak również ich polskie pochodzenie. Jednym z nich są godła Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. W listopadzie ubiegłego roku Loża Ekspertów programu uhonorowała nimi aż 10 produktów marki MLEKOVITA – wszystkie otrzymały nie tylko certyfikaty jakości, ale także zaszczytne tytuły TOP PRODUKT. Z dumą eksponowaliśmy znak „Doceń polskie” na billboardach z nagrodzonymi wyrobami – mówi Dariusz Sapiński, Prezes grupy MLEKOVITA.


>Przypomnijmy, że do certyfikacji mogą przystąpić producenci, których wyroby posiadają tzw. polski akcent. Wszystkie zgłoszone produkty (w tym także wyroby marek własnych) są oceniane przez Lożę Ekspertów, której przewodniczy Mirek Drewniak. Specjaliści z branży spożywczej sprawdzają indywidualnie każdy produkt, po czym przyznają mu noty (od 1 do 10) za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Godłem promocyjnym honorowane są tylko produkty, które zdobędą minimum 7,5 punktu. Tytuł TOP PRODUKT jest zarezerwowany dla wyrobów z maksymalnymi notami.