Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

49 certyfikacja produktów w ramach programu „Doceń polskie”…już za nami!

21 marca 2024


Podczas 49. edycji certyfikacji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”, członkowie Loży Ekspertów poddali ocenie ponad 130 produktów pochodzących z asortymentu 60 zakładów przetwórczych z całego kraju. Wszystkie zakwalifikowane do atestacji propozycje zostały ocenione pod kątem smaku, wyglądu oraz stosunku jakości do ceny. Zgodnie z regulaminem, godło promocyjne „Doceń polskie” otrzymały jedynie te produkty, które uzyskały wymaganą liczbę punktów. Dodatkowo, produkty z najwyższymi ocenami zostały uhonorowane tytułem TOP PRODUKT, co podkreśla ich wyjątkową jakość i atrakcyjność dla konsumentów.

Doskonały smak, wyjątkowa jakość i bogactwo kulinarnych tradycji
Polska, kraj o bogatej tradycji kulinarnej wyróżniającej się wyjątkowymi walorami smakowymi, od lat cieszy się uznaniem na rynku międzynarodowym. Dlaczego polska żywność jest tak ceniona, a klienci chętnie sięgają po specjały wytwarzane przez polskich producentów? Odpowiedź jest prosta – nasze rodzime produkty to połączenie doskonałego smaku, znakomitej jakości, bogactwa kulinarnych tradycji oraz dbałości o środowisko naturalne. Jak podkreśla Celina Nierodkiewicz – członek Loży Ekspertów Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń Polskie” - Polska żywność od zawsze i w pełni zasłużenie kojarzy się z dobrym smakiem - doskonałymi surowcami, świetnymi recepturami i starannym procesem produkcji. Klienci doceniają świeżość i autentyczność polskich produktów spożywczych oraz to, że często wytwarzane są one zgodnie z tradycyjnymi recepturami, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.

Wsparcie dla krajowych producentów
Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń Polskie” stanowi cenne wsparcie dla krajowych producentów. Oznaczanie wyrobów znakiem promocyjnym "Doceń Polskie" to bowiem nie tylko wyraz uznania dla wysiłku polskich zakładów przetwórczych, ale także promocja rodzimej gospodarki. Dzieje się tak, ponieważ klienci coraz częściej kierują swoje preferencje w stronę lokalnych produktów. Wybierając wyroby z godłem programu „Doceń Polskie”, kupujący mogą więc mieć pewność, że wybierają propozycje najwyższej jakości, wspierając jednocześnie rozwój polskiego sektora rolno-żywnościowego.

Godło „Doceń Polskie” buduje zaufanie konsumentów
Oznaczenie wyrobów znakiem „Doceń Polskie” jest niezwykle istotne dla producentów z kilku powodów. Przede wszystkim - godło programu stanowi wyróżnienie, które buduje zaufanie klientów i potwierdza wysoką jakość oznaczonego nim produktu. Dzięki programowi „Doceń polskie” klienci mają możliwość aktywnego uczestnictwa w budowaniu marki polskiej żywności, jednocześnie czerpiąc radość z wysokiej jakości rodzimych produktów. „Doceń polskie” to inicjatywa, która nie tylko podkreśla bogactwo kulinarnych tradycji Polski, ale także wyróżnia produkty zasługujące na szczególne uznanie.

Smaczne produkty wysokiej jakości
49 certyfikacja wyrobów spożywczych ubiegających się o godło Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” odbyła się w dniu 13 marca br. w Hotelu Centrum w Sosnowcu. Tego dnia członkowie Loży Ekspertów ocenili ponad 130 artykułów z asortymentu 60 producentów z całej Polski. Podczas audytu każdy z członków komisji indywidualnie oceniał smak, wygląd i stosunek jakości produktu do jego ceny. Do atestacji zgłoszono niezwykle bogaty asortyment produktów spożywczych. Wśród nich znalazły się między innymi wędliny, nabiał, napoje, alkohole, pieczywo, dania gotowe, wyroby garmażeryjne, oleje, majonezy, sosy, słodycze, lody oraz przetwory owocowe i warzywne. Wiesław Bober - członek Loży Ekspertów, podkreśla - Ostatni audyt programu ponownie potwierdził, że polscy producenci konsekwentnie kładą nacisk na wysoką jakość i znakomity smak swoich produktów. Co istotne, podczas atestacji, zauważalna była także wysoka dbałość o ich estetykę. Atrakcyjny wygląd stanowił więc dodatkowy czynnik zachęcający do konsumpcji. Widoczne było też zaangażowanie producentów w dopracowanie detali, co świadczy o ich profesjonalizmie oraz ciągłym dążeniu do doskonałości. Mirek Drewniak – przewodniczący Loży Ekspertów dodaje – Wśród produktów biorących udział w atestacji moją szczególną uwagę zwróciła znakomita dziczyzna oraz wyroby z dziczyzny. Co istotne - wyróżniające się nie tylko wysoką jakością, ale również przystępną ceną. Chciałbym też wspomnieć o licznie reprezentowanych daniach gotowych – takich jak chociażby przygotowywana w technologii souis-vide doskonała szarpana wołowina, ossobuco czy rolady. To nie tylko świetne propozycje kulinarne, ale również produkty, które ułatwiają nam życie. Jestem przekonany, że to właśnie dzięki nim wielu konsumentów odkryje, jakie walory powinna mieć rolada śląska, ossobuco, czy też jak smakuje dobrze przyrządzona, rozpływająca się w ustach, szarpana wołowina. W dzisiejszych czasach, kiedy nie każdy może pozwolić sobie na spędzanie długich godzin w kuchni, takie propozycje są mile widziane. Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że jest to swego rodzaju kultywowanie tradycji w gotowych produktach. Oczywiście, wiele tu zależy od technologów. Chciałbym tu podkreślić ich znaczącą rolę w każdym zakładzie przetwórczym. Pomimo tego, że dysponujemy coraz nowocześniejszymi technologiami, najlepszymi surowcami, rola człowieka w procesie produkcji jest w dalszym nie do przecenienia i nic nie wskazuje na to, aby to się zmieniło.

Mocny dowód zaufania
Znacząca większość uczestników 49. edycji certyfikacji to firmy ubiegające się o przedłużenie licencji programu tak, aby w dalszym ciągu kontynuować korzystanie z potencjału promocyjnego godła „Doceń polskie". Marek Bielski, inicjator Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”, zaznacza - Ten fakt stanowi mocny dowód zaufania, jakim polscy producenci żywności obdarzają nasz ogólnopolski program. Inicjatywa ta nie tylko promuje bowiem wysoką jakość dostępnych na rynku produktów spożywczych, ale także aktywnie wspiera ich producentów. Jest to ogromny powód do satysfakcji, ponieważ producenci zdają sobie sprawę, że posiadanie certyfikatu „Doceń polskie” przynosi realne korzyści, pozwalając im wyróżnić się na konkurencyjnym rynku spożywczym.

 

Misja i zasady Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego “Doceń polskie”
Decyzję o przyznaniu Godła Promocyjnego podejmuje Loża Ekspertów złożona z profesjonalistów z branży spożywczej. W trakcie audytu każdy członek komisji ocenia produkty indywidualnie, a kryteriami oceny jest smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Produkty spełniające wymagania regulaminowe otrzymują znak „Doceń polskie”, a te z najwyższymi ocenami honorowane są także tytułem TOP PRODUKT. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programu i do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na jego temat. Znaleźć je można na blogu „Doceń polskie” - pod adresem www.blog.docenpolskie.pl oraz www.docenpolskie.pl dodaje Karolina Szlapańska, współorganizatorka programu.

 

***

Celem programu „Doceń polskie” jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu „Doceń polskie” zajmują się specjaliści zawodowo związani z żywnością i technologią żywienia, którzy tworzą Lożę Ekspertów. Zasiadają w niej m.in. członkowie Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Podczas audytu członkowie Loży Ekspertów indywidualnie oceniają wszystkie artykuły spożywcze, po czym przyznają produktom noty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Za każdą z cech można zdobyć od 1 do 10 punktów. Certyfikatem jakości honoruje się produkty, które uzyskają minimum 7,5 pkt., tytuł TOP PRODUKT jest zarezerwowany dla wyrobów z maksymalnymi notami. Udział w atestacji jest bezpłatny, wytwórca może zgłosić do certyfikacji dowolną liczbę produktów. Godła jakości są przyznawane na 2 lata, po tym czasie producent może zgłosić wyrób do ponownej atestacji. 49. certyfikacja Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” odbyła się w dniu 13 marca 2024 roku w Hotelu Centrum w Sosnowcu.

 

***

Szczegółowe informacje dot. programu i charakterystyki nagrodzonych dotychczas certyfikacji

produktów są dostępne na blogu „Doceń polskie”, pod adresem www.blog.docenpolskie.pl oraz www.docenpolskie.pl

* * *

KONTAKT:

Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”

www.docenpolskie.pl

www.blog.docenpolskie.pl

https://www.linkedin.com/showcase/14045617/admin/

https://www.facebook.com/docenpolskie