Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Czwarta certyfikacja w Programie promocyjnym „Doceń polskie” już za nami

7 lutego 2012


1 lutego w krakowskim hotelu Swing miała miejsce IV certyfikacja produktów biorących udział w Ogólnopolskim Programie Promocyjnym „Doceń polskie”. Wędliny, nabiał, dania gotowe, napoje, desery i słodycze, kasze, makarony, mrożonki, sosy i przyprawy – to tylko niektóre przykłady produktów, które ubiegały się o certyfikat „Doceń polskie”.O przyznaniu tego zaszczytnego godła decyduje grono niezależnych ekspertów, którego przewodniczącym jest Mirek Drewniak, członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni.
W Loży Ekspertów zasiadali ponadto: Celina Nierodkiewicz (ekspert ds. jakości, sekretarz Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP), Zbigniew Kurleto (członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni), Jarosław Kujawa (Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi) oraz Katarzyna Salomon reprezentująca organizatorów programu.
Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Eksperci wystawiali noty za smak oraz wygląd produktu. Ocenie podlegał również stosunek jakości artykułu spożywczego do jego ceny.

Różnorodność produktów zgłoszonych do certyfikacji pokazuje, że godło „Doceń polskie” stało się istotnym walorem dla przedstawicieli różnych branż. To również dowód na to, że producenci mają ogromne zaufanie do wiedzy i doświadczenia Loży Ekspertów.

IV certyfikacja to kolejne potwierdzenie, że zarówno dobór członków komisji, jak i samo przyznanie certyfikatu „Doceń polskie” nie są dziełem przypadku.