Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Wykorzystujmy potencjał polskiej żywności!

28 kwietnia 2023


Polskie produkty spożywcze znane są i cenione za sprawą swojej wysokiej jakości, doskonałego smaku i niezwykłej różnorodności. Produkowane z naturalnych składników i według tradycyjnych metod wytwarzania żywności, niezmiennie zachwycają smakoszy nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Naszą powinnością powinno być więc jak najlepsze wykorzystywanie ich ogromnego potencjału, docenianie wyjątkowych walorów rodzimych propozycji, a przede wszystkim propagowanie dobrej, polskiej żywności. Doskonałym narzędziem pozwalającym na wyróżnienie Państwa produktu jest godło Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”, podkreślające zarówno wysoką jego jakość, jak i polskie pochodzenie. Już niebawem odbędzie się kolejna – 47. atestacja produktów w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Członkowie Loży Ekspertów spotkają się w dniu 26 lipca w Hotelu Centrum w Sosnowcu. Warto zapamiętać tę datę i już dziś zaplanować udział w certyfikacji!

Dlaczego godło "Doceń polskie"?
Program „Doceń polskie” funkcjonuje na rynku już od ponad dziesięciu lat. Znak jakości "Doceń polskie" jest więc powszechnie znany i rozpoznawany przez konsumentów. Cieszy się  także ich zaufaniem, będąc najlepszą gwarancją wysokiej jakości i doskonałego smaku oznaczonych nim produktów. Umieszczenie godła na opakowaniach stanowi tym samym doskonały sposób wspierania konsumentów w podejmowaniu decyzji podczas dokonywania codziennych zakupów.

W jaki sposób można zdobyć godło „Doceń polskie”?
Aby uzyskać to prestiżowe wyróżnienie, należy wziąć udział w audycie Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego "Doceń polskie". Ocenę produktów zgłoszonych do certyfikacji przeprowadza Loża Ekspertów, złożona z profesjonalistów związanych z żywnością i technologią żywienia. Ich ogromna wiedza i doświadczenie zapewniają rzetelną kontrolę żywności zgłoszonej przez producentów. Do wzięcia udziału w 47. certyfikacji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” zapraszamy polskich producentów żywności. Jest on adresowany zarówno do niewielkich, lokalnych, rodzinnych firm, jak i popularnych, ogólnopolskich marek. Do certyfikacji można zgłosić produkty spożywcze różnego rodzaju, takie jak nabiał, wędliny, pieczywo, napoje, alkohole, słodycze, dania gotowe, półprodukty, przekąski, mrożonki, wyroby marki własnej i wiele innych.

Regulamin programu można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej  https://geminigroup.pl/zgloszenie_dp. Więcej informacji na temat laureatów poprzednich edycji znajdziecie Państwo pod adresem: http://www.blog.docenpolskie.pl/

***

Program promocyjny „Doceń polskie” jest realizowany od 2011 roku. Jego celem jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu „Doceń polskie” zajmują się specjaliści zawodowo związani z żywnością i technologią żywienia, tworzący Lożę Ekspertów. Certyfikaty jakości są przyznawane na okres 24 miesięcy. Po upływie jego czasu producent, który nadal chce korzystać ze znaku „Doceń polskie” ponownie zgłasza nagrodzony wcześniej wyrób do oceny. Po uzyskaniu wymaganej regulaminem liczby punktów, ważność Godła zostanie przedłużona na kolejny, dwuletni, okres.