Warning: Undefined array key "post" in /home/platne/serwer165998/public_html/docenpolskie.pl/wp-content/themes/as4youTheme/parts/postPage.php on line 4

Ze smakiem dookoła Polski

7 lutego 2022


W dniu 2 lutego 2022 roku odbyła się 42. atestacja Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”. Podczas audytu członkowie Loży Ekspertów ocenili ponad 140 produktów spożywczych, dostarczonych do certyfikacji przez 51 producentów.

Było smacznie, inspirująco i niezwykle różnorodnie. Zimowa odsłona Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” i tym razem zabrała nas w pełną smaków i aromatów gastronomiczną podróż dookoła Polski. Pokazała niezwykłe bogactwo i mnogość kulinarnych propozycji z niemal wszystkich zakątków naszego kraju. Po raz kolejny udowodniła także, że możemy być dumni z propozycji polskich producentów oraz wysokiej jakości oferowanych przez nich specjałów. Co ważne, w lutowym audycie wzięły udział nie tylko znane ogólnopolskie marki, ale również regionalni wytwórcy i niewielkie, rodzinne firmy. Znakomity nabiał, pachnące pieczywo, pełne smaku wędliny, aromatyczne miody, doskonałe dania garmażeryjne, pełne zdrowa kiszonki, znakomite alkohole, to tylko niektóre ze specjałów biorących udział w certyfikacji.

Wyrównany, wysoki poziom
Mimo iż asortyment oceniany przez specjalistów i tym razem był niezwykle zróżnicowany, jego wspólnym mianownikiem była wysoka jakość. Jak podkreśla Mirek Drewniak – przewodniczący Loży Ekspertów – Kolejna certyfikacja potwierdziła to, co zauważamy już od dłuższego czasu – jakość oferty naszych rodzimych producentów utrzymuje się na wyrównanym, wysokim poziomie. Po raz kolejny z satysfakcją mogę więc powiedzieć, że możemy być dumni z naszych producentów i z ich propozycji – ich jakości, smaku i różnorodności. Celina Nierodkiewicz zwróciła uwagę na liczny udział w atestacji wyrobów tradycyjnych i regionalnych. Jak dodaje – Powrót do tradycji to jeden z zauważalnych trendów na rynku, widoczny szczególnie w branży spożywczej. Konsumenci chętnie sięgają po tradycyjne produkty, bo lubią sprawdzone, znane im smaki, a przede wszystkim, chcą wybierać świadomie to, co jedzą. Producenci wychodzą więc naprzeciw tym wymaganiom, kultywując regionalne i rodzinne tradycje lub wracając do starych, sprawdzonych receptur. Pieczywo, wędliny, soki, pierogi, alkohole, sery – trudno wymienić faworyta. Wszystkie propozycje zasługują na wyróżnienie. Jak dodaje Wiesław Bober – członek Loży Ekspertów – Jako ekspert zaangażowany w pracę komisji od początku istnienia programu „Doceń polskie”, czuję szczególną satysfakcję oceniając produkty starające się o przedłużenie możliwości korzystania z potencjału godła promocyjnego. Jestem dumny, bo widzę, że spełnia ono swoją rolę. Laureaci programu chętnie chwalą się jego posiadaniem i co najważniejsze – widzą potrzebę oznaczania nim wyróżnionych produktów oraz zauważają płynące z tego faktu korzyści.

Doceń polskie” promuje jakość
Jak podkreśla Marek Bielski, organizator Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” – Nasze działania skupiamy na promowaniu wysokiej jakości polskich produktów spożywczych, wspieraniu polskich producentów i wzmacnianiu krajowych marek. Naszym atutem jest doświadczone grono ekspertów stanowiące kapitułę programu, przejrzyste zasady certyfikacji, atrakcyjny pakiet korzyści dla laureatów oraz godło „Doceń polskie”, będące znakiem graficznym wyróżniającym się na półce sklepowej i zachęcającym do zakupu oznaczonych nim produktów.

Najważniejsze korzyści na laureatów programu „Doceń polskie”
Producenci mogą wykorzystywać znak jakości we wszystkich działaniach promocyjnych dotyczących wyróżnionego produktu. Możliwości są nieograniczone – godło może być umieszczone na opakowaniach produktów, materiałach promocyjnych, stronie internetowej, billboardach czy spotach reklamowych. Co ważne, wyeksponowanie znaku „Doceń polskie” pozwala na podkreślenie nie tylko wysokiej jakości produktu, ale również jego pochodzenia. Dodatkową korzyścią wynikającą z posiadania znaku jest również bon na bezpłatne konsultacje ze specjalistą z Centrum Znakowania Żywności oraz materiały prasowe przygotowywane przez agencję PR. Laureaci programu mają także do dyspozycji Fanpage programu oraz jego blog.

Zasady uczestnictwa w „Doceń polskie”
Zgłoszenie do Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” jest bezpłatne. Certyfikacje odbywają się cztery razy w roku. Produkty oceniane są pod kątem spełnienia wymagań programu oraz w trakcie bezpośredniej oceny prowadzonej przez Lożę Ekspertów. Podczas atestacji komisja sprawdza smak i wygląd oraz stosunek jakości artykułu do jego ceny i za każdą z tych kategorii przyznaje punkty. Certyfikaty “Doceń polskie” zdobywają artykuły spożywcze, które otrzymają określone regulaminem liczbę punktów, wyroby z maksymalnymi notami honorowane są dodatkowo tytułem TOP PRODUKT. Jak dodaje Karolina Szlapańska – współorganizator Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” – Godło promocyjne przyznawane jest na dwadzieścia cztery miesiące. Po upływie tego czasu producent, który w dalszym ciągu chce korzystać z potencjału znaku „Doceń polskie” zgłasza produkt do kolejnej atestacji, której celem jest sprawdzenie czy produkt nadal spełnia wymagania regulaminu. Już dziś zachęcam Państwa do udziału w 43. audycie, który odbędzie się w maju br.

Szczegółowe informacje na temat Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe znajdą Państwo na stronie internetowej www.docenpolskie.pl.

Kolejna ocena żywności w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” odbędzie się 11 maja 2022.